29 maja w Sejmie RP został uroczycie podsumowany całoroczny program edukacyjny Fundacji Bronisława Geremka „Szkoła równego traktowania”.
Do udziale w programie zgłosiło się 230 jednostek.
Jedną z 60 szkół zakwalifikowanych do udziału w programie był górowski Zespól Szkół. Uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Minty i Teresy Witkowskiej przez cały rok realizowali różnorakie działania.
Główną inicjatywą lokalną nawiązującą do tematyki projektu było opracowanie mapy niebezpiecznych miejsc w szkole. W tym celu została opracowana ankieta dla uczniów i nauczycieli. Przeprowadzono badanie ankietowe i w oparciu o wyniki opracowano mapę niebezpiecznych miejsc w szkole i w jej obrębie.
W uroczystym podsumowaniu programu w Sejmie wzięła udział pani Beata Minta, szkolny koordynator programu.
Konferencję prowadziła pani Marszałkini Sejmu Wanda Nowicka, która otwarła konferencję, a następnie wręczyła reprezentantom szkół odznaki „Szkoły równego traktowania” i certyfikaty dla zaangażowanych w działania nauczycieli.
Panie Magdalena Chustecka i Dorota Bregin z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej zaprezentowały zgromadzonym raport Dyskryminacja w szkole – obecność nieusprawiedliwiona.
Prof. Marta Zahorska z Uniwersytetu Warszawskiego zaprosiła szkoły do udziału w badaniu Postawy nietolerancji wśród uczniów - przyczyny, objawy i skutki.
W przerwie można było obejrzeć zrealizowane w szkołach projekty, wśród nich projekt górowskiego Zespołu Szkół.