23 paźdzernika o godzinie 11.30 odbyła się niecodzienna lekcja historii, na którą zaprosiło uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Narodowy Instytut Audiowizualny. Była ona transmitowana bezpośrednio z wystawy stałej znajdującej się w muzeum.
W role nauczycieli wcielili się aktorka Maria Seweryn i redaktor Maciej Orłoś. W wirtualnych zajęciach uczestniczyło około 80 tysięcy uczniów i nauczycieli z całej Polski, wśród nich byli też uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Górze. W dwóch salach w wirtualnych zajęciach uczestniczyło ponad 100 uczniów. Jedną grupę stanowili uczniowie z klasy pierwszej technikum w zawodach technik informatyk, technik hotelarstwa, technik ekonomista i technik handlowiec, a towarzyszył im pan Artur Małecki.
Drugą grupę tworzyli maturzyści z klasy IV technikum w zawodach ekonomista, handlowiec, mechanik i technik budownictwa. Razem z nimi w zajęciach uczestniczyła pani Teresa Witkowska.
Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość przenieść się w świat 1000-letniej historii Żydów zamieszkujących teren naszego kraj i zobaczyć, jak na tle historii Polski wyglądało życie polskich Żydów i ich relacje z resztą społeczeństwa. Uczniowie razem z prowadzącymi mieli możliwość przenieść się do XVI-wiecznego Krakowa, stanąć pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafić na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Przeszli też przez galerię opowiadającą o Zagładzie.